Top
Hasan Sarıçiçek

Hasan Sarıçiçek

hasan.saricicek@tg.com.tr

08/11/2019

Kartal’a alkışlar

Bir hakem, Beşiktaş’ın hızını kesti. Braga Kartal ve Umut Nayir’e tecrübe kazandırdı.  Bravo... Böyle devam edin gençler...

Geçmiş olsun...  Öncelikle Beşiktaş’a Abdullah Hoca’ma ve Erdal Torunoğulları’na acil şifalar diliyorum. Ruh ve beden sağlığı inanın her şeyden önemli...
Braga maçını kaybedip Avrupa ümitlerini tüketmiş olsa da Beşiktaş’ın futbolunda bir ivme olduğu gün gibi gerçek.
Ancak Beşiktaş’ın Beşiktaş gibi olabilmesi için yönetimin, teknik heyetin, futbolcuların çok ama çok çalışması, kadro yapısını, pas oyununu, kademe anlayışını ve de oyun disiplinini daha da güçlendirmesi gerekir.
Önce Braga maçlarının öne çıkardığı genç yetenek Kartal Yılmaz’a kocaman alkış. Verilen şansı iyi kullandı. Kartal ile orta sahası maçın başında diri bir görüntü veren Beşiktaş o kadar eksik ki; anlatmaya hangisinden başlasam acaba?
Masadaki güç adına Lens’in kırmızı kartında -içime sindiremediğim- o hakemin at gözlüğü takmasını mı anlatsam?
Yoksa “elmas adam olacak” diye yıllarca beklenen Oğuzhan’ın bal yapmayan arı misali futbolunu bir arpa boyu geliştirmesinden mi dem vursam.
Hayır, hayır... Ljajic kaosunun hâlâ çözülememesinden mi? Paulinho’nun attığı iki golde de Vida’nın affedilmez pozisyon ve kademe hatalarından mı, bahsetsem?
Ne bileyim, Braga’nın üçüncü golünü seyreden Roco’nun seyr etmesinden mi?
Ahhh... Açık o kadar büyük ki.. O açığı kapamak için verilen mücadelede Avcı’nın sadece üst solunum yolu hasar görmedi. Yazık ciğerleri de örselendi Hoca’nın.
Başkan mı? Ahmet Çebi’ye inanıyorum. Diyorlar ki, “Takımla niye gitmedi?” Başkan her yerde olacak diye bir kaide yok ki… Braga’ya gidecek de ne yapacaktı? O, gelişiyle kulüpte öyle bir rüzgâr estirdi ki sanki her şey tozpembeymiş gibi bir hava oluştu. Bu Beşiktaş adına lig için güzel bir gelişme...
Diyeceksiniz ki; “Avrupa’nın neresindesin?”
Gruptaki üç maçı kaybetmiş bir takımın, Horta, Galeno ve Paulinho gibi yeteneklerle süslü lider Braga’yı evinde sahadan silip atacak hali yoktu ki… Umut Nayir ile iyi bir dayanışma içine giren Boyd’un golü “Prestij” oldu.
Kısa günün kârı olarak bu tür maçlar, Umut ve Kartal gibi yetenekler için maç kazandırmasa da tecrübe kazandırır.

MAÇIN ADAMI: Paulinho

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp