Top
02/10/2023

Kondisyonu mükemmel, cesur yönetti

Fenerbahçe, hem ligde hem Avrupa kulvarında sıfır kayıpla doludizgin gidiyor. Bana göre sezonun en iyi ve keyifli futbolunu dün oynadılar. Mükemmel bir yardımlaşma, etkili önde baskı, çeşitli varyasyonlarla sürekli gol arama... Bunun yanında da rakibe adeta nefes aldırmadılar. Aslında atılan beş gol kadar kaçan net fırsatlar var. Takımda futbolcuların birbirleriyle uyumları gün geçtikçe artıyor. Teknik direktör İsmail Kartal da belli bir ideal 11 oturttu. Sonuçta uzun zaman sonra Fenerbahçe taraftarını çok mutlu eden bir futbolla, farklı bir galibiyeti elde etti. Dzeko'nun attığı üçüncü goldeki mükemmel İrfan Can katkısını da takdir etmemek mümkün değil. Birkaç nokta üzerinde durmak istiyorum. Büyük kalite Tadic'in gün geçtikçe fiziki düşüşü artıyor. Ferdi, çok disiplinli ve Fenerbahçe için çok önemli bir oyuncu. Dün de çok etkili ofansif girişimlerde bulundu ama bir sorunu düzeltmesi gerekiyor. Kanat bindirmelerinde topu fazla ayağında tutuyor, çabuk çıkardığı zamanlarda da isabet kaydedemiyor.
Fenerbahçe yönetimi iyi ki, son ana kadar uğraştı, ön libero transferini gerçekleştiremedi. Bana göre kimi alsaydı İsmail'in verdiği katkıyı veremeyecekti.
Cihan Aydın, mükemmel bir kondisyona sahip, üstelik de cesur bir hakem. Dün de genel yönetimi iyiydi ama ilk yarıda Szymanski'ye yapılan öylesine yüzde yüzlük bir penaltıyı çalmadı ki, başarısına gölge düşürdü. Bu pozisyon VAR'a ne demeli? Protokol, "İncelemeye çağırman için net kanıt" diyor. Bu pozisyondan daha iyi kanıt mı olur?

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp