Top
Mevlüt Yeni (akdeniz)

Mevlüt Yeni (akdeniz)

mevlut.yeni@sabah.com.tr

30/12/2013

Siyaset dolu hafta

Evet sevgili dostlar, gerçekten başlıkta da belirttiğim gibi geçen haftayı öne çıkan siyasi haberlerle geçirdik. Bir hafta siyasetle yattık, siyasetle kalktık.
Bunların içinde tatsız olanlar da vardı Antalyamız için güzel olanlar da. Gelin birlikte bakalım bir haftayı nasıl geçirdiğimeze.
Haftaya Pazartesi günü, 'Öner'in adaylığı CHP'yi parçaladı' haberi ile başladık. Erdal Öner'in CHP Kepez Belediye Başkan Adayı olması partiyi gerçekten derinden sarstı. Adaylık açıklamasının ardından ilk tepki Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar'dan geldi. Bahar, tercihin doğru olmadığını söylerken CHP'lilerin de Öner'den Dokuma özrü beklediği haberimizin detaylarında yerini aldı.
Haftanın siyasi içeriği olmayan tek haberi Isparta'dan geldi.
Aslında aynı kararlılığı Antalya'da da görmek isteriz. 'Isparta'da çözüm mecburi doğalgaz' başlığıyla duyurduğumuz haberimizde Isparta Valisi Vahdettin Özkan'ın talimatıyla toplanan Mahalli Çevre Kurulu'nun, kentte hava kalitesinin korunması için doğalgaz kullanımının zorunlu kılınabileceğini açıklamasını haberleştirdik.
Çarşamba günü bir türlü durulmayan CHP ile haber yolculuğumuza devam ettik. 'Kepez CHP'de açlık grevi' başlıklı haberimizde CHP'lilerin Erdal Öner'in Kepez adayı olmasını sindiremediklerini ve bir grup partilinin Öner'in adaylığını protesto etmek için Kepez'de açlık grevine başlayacağını duyurduk.
Bu haberin devamı da Perşembe günü geldi doğal olarak, 'Antalya CHP'de kaos büyüyor' başlıklı haberimizde Kepez'de Erdal Öner'e karşı direniş çadırı kurulduğu ve açlık grevi başladığını, partinin önemli isimlerinden aday adayı Zeki Başarın'ın istifa ettiğini, eylemlerin yayıldığını duyurduk. Neyse ki açlık grevine başlayanlar kendilerine bir zarar vermeden seslerini duyurdukları gerekçesi ile 2 gün sonra eylemi bitirdi.
Haftanın sevindirici haberi Cuma günü geldi. 'Artık bizim de bakanımız var' başlıklı haberimizde Alanyalı sevgili dostum, çocukluk arkadaşım Mevlüt Çavuşoğlu'nun AB Bakanı ve Başmüzakereci olarak kabineye girmesinin Antalya turizm ve iş dünyasında yarattığı yankıyı sayfalarımıza taşıdık.
Cumartesi günü ise bütün hafta sayfalarımızı kaplayan CHP'liler yine birbirlerine düşerek sayfalarda yer buldu. 'Isparta CHP de birbirine girdi' başlıklı haberde Antalya'da ithal aday kavgası yaşayan CHP'nin, Isparta'da meclis listesi yüzünden karıştığını duyurduk. Düzenlenen toplantıda konuşmak isteyen bir partilinin odaya kapatılarak susturulması ise olacak iş değildi.
Haftayı Ak Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Menderes Türel ile kapattık. 'Türel'den dev start' başlığıyla sunduğumuz haberimizde Menderes Türel'in seçim kampanyasını görkemli bir toplantıyla başlatmasını duyurduk.
Türel partisinin kurmay isimlerinden aldığı destekle Antalya'da sahaya indi. Kendisine başarılar diliyoruz.
Bakalım bu haftanın haber koşuşturması içinde nelere şahitlik edeceğiz?
Hepinize mutlu haftalar.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp