Top
Uğur Alkapar

Uğur Alkapar

ugur.alkapar@posta.com.tr

03/04/2024

Seçimin ardından

İyisiyle kötüsüyle bir seçimi daha geride bıraktık. Sosyal medyada ünlülerle ilgili birçok haber düştü önümüze. Her zaman şahane kombinlerle sandığa giden şarkıcı Hatice bu kez de geleneği bozmadı. İrem Derici de benzer bir ruh halinde gece elbisesiyle oy verdi. Bu tür hareketleri, böyle güzel renkleri bir dahaki seçimde daha çok görmek istiyorum. Görmek istemediğim ise artık Cem Yılmaz’ın her seçim söylediği “Ben espri yapmadım” sözleri. Ha bir de seçim günü yurtdışında olup seçim gündemiyle ilgili sosyal medya yorumu yapan ünlüleri görmek istemiyorum. Teşekkürler.

ŞŞŞT SESSİZLİK!

Gizo ve Şenol Evgi’nin şarkısı ‘İyi Ki Sen’ “Şşşt sessizlik” diye başlayan sözleriyle bir süredir sosyal medyada popülerdi. Birçok videoda karşıma çıkıyordu. Şarkıyı şimdi ünlüler de keşfetti. Hande Ataizi ile Serra Arıtürk ‘Taş Kâğıt Makas’ın setinde bu Roman havası içerikli şarkıyla pek güzel oynamışlar. Ama ben şarkıcı Dicle Olcay’ın videosunu daha çok beğendim. Orkestrasıyla o kadar güzel dans etmiş ki Olcay, izlerken pek eğlendim. O zaman bir kez daha söylüyoruz: “Şşşt sessizlik! Bugün en mutlu günüm!”

AİLE TRAVMALARI

Köşe yazarımız Şirin Sever İstanbul’da ne çok tiyatro yapıldığını fark edip izlenimlerini paylaşmıştı geçen hafta. Ama hep ünlü isimlerin oyunlarını tavsiye etmiş. Oysa şehirde irili ufaklı o kadar çok tiyatro ve çok iyi oyunlar var ki. Önceki akşam 50 seyirci alan Asmalı Sahne’de ‘Hepimiz Sustuğumuz Yerden Yaralıyız’ adlı oyunu izledim. Deniz Bulut yazmış, Tuğçe Tanış yönetmiş. 4 kişilik kadroda Güneş Sayın, Dilek Uluer, Can Yılmaz ve Ezgi Yılmaz var. Bir akşam yemeği etrafında gelişen olaylar toplum baskısı, aile travmaları ekseninde hızlı bir hesaplaşma sunuyor seyirciye. Tüm ekip çok iyi bir performans çıkarsa da Güneş Sayın sahneye çıktıktan sonra ortam daha bir güzelleşiyor. Kendisini ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ filmindeki mükemmel performansından hatırlayabilirsiniz. Sürpriz sonuyla ters köşe yapan oyun 8-22-29 Nisan’da Asmalı Sahne’de izlenebilir.

BELKİ ŞEHRE NAZAN GELİR

Emel Müftüoğlu, Sezen Aksu’nun sahnede çok heyecanlandığı için konser yapamadığını açıklamış. Sezen bence zaten konser yapmasın, stüdyoya girip yeni şarkılar kaydetsin, biz çok mutlu oluruz. Ama madem Sezen konser yapmıyor, biz de Nazan Öncel konserine gideriz! Öncel, KerkiSolfej organizasyonuyla Türkiye turnesine çıkıyor. 13 Nisan Ankara, 28 Nisan İstanbul, 10 Mayıs Konya, 13 Mayıs Gaziantep, 16 Mayıs Adana, 27 Mayıs İzmir ve 17 Haziran Bursa konserlerinde hayranlarıyla buluşacak. Biletler bubilet.com.tr’de satışta.

HAYDİ METALCİLER

Zamanında her tür müziğe merak sarıp biraz metal dinlemişliğim oldu. Şaşırtıcı sound’uyla İsveçli melodik death metal grubu In Flames beni etkilemişti. Yani hem sert hem melodik bir müzik. In Flames Grup Epifoni organizasyonuyla Yüzdeyüz Metal katkılarıyla 1 Ekim gecesi KüçükÇiftlik Park’ta sahnede olacak. Biletler yarın satışa çıkıyor.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları