Top
28/04/2023

Galatasaray mutlak favori

Aslında bu maçın gerilimini önemli ölçüde Emeka Friday Eze giderdi. Bir başka maçta, üstelik 90 artı altıda. Fenerbahçe İstanbulspor maçında puan kaybetmeseydi bu maçın gerilimi çok daha fazla olurdu. Ligin en formda iki takımı karşılaşacak. Sezonun en kral maçlarından biri olmaya aday bu maçı izlemek için herkes gibi ben de sabırsızlanıyorum. Galatasaray geçen hafta sezonun belki de en lakayt maçını oynadı. Bu maç öyle olmayacaktır. Takım içinde yaşanması muhtemel bir krizin de önüne geçildi. Burada Okan hocanın olgun tutumu önem kazandı. Olay sevimsiz başladı fakat günün sonunda takım içi bir kaynaşmayla son buldu. Olabilecek bir şerden hayır çıktı aslında.

SAKİN KALMAK ÖNEMLİ

Bu tür maçlarda ev sahibi olmanın avantajları olduğunu biliyoruz. Bunun en itici gücünü seyirci oluşturuyor. Ancak; gol gecikince ya da rakipten gelince o güç bir anda anlamsız bir baskı oluşturuyor futbolcular üzerinde. Açıkçası iki takım futbolcularından da sert futbol beklemiyorum ama taraftarın doğal olarak Beşiktaş’tan beklediği agresif ve baskılı futbolun onları biraz gerebileceğini düşünüyorum. Sonuçta sakin kalabilen üç puanı alır.

Galatasaray bunun bir örneğini Fenerbahçe maçında yaptı. Seyirciyi görmedi bile. Sabırla kendi topunu oynadı. Maçı gerebilecek hareketlerden kaçındı ve son dakikaya kadar üç puanı kovaladı. Bu pazar benzerini bekliyorum. Konsey değerlendirmemizde Galatasaray’ın iki farklı kazanacağını yazmıştım. İki farkı revize ediyorum ama bu maçın mutlak favorisi Galatasaray’dır!

HARİKA BİR MAÇ OLACAK

İki takım kalecilerinin ön planda olduğu bir maç izleyeceğiz. Defans elemanlarına çok iş düşecek çünkü iki takımın da forvetinde çok çok kaliteli ayaklar var. Orta sahaların güçleri birbirine yakın. Gedson Fernandez gününde olursa rakibi çok yorar. Cenk zaten oynadığı Galatasaray maçlarını pek boş geçmiyor. Yine de Kerem’in, Mertens’in ve Rashica’nın Galatasaray adına öne çıkacak isimler olduğunu ve her Galatasaraylı gibi işi Icardi’nin bitireceğini düşünüyorum. Harika bir müsabaka bizi bekliyor. İki takıma da başarılar.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları