Top
01/05/2023

Enseyi karartmak yok

Ligin en formda iki takımı. Yüz yılı aşkın bir rekabet. Büyük heyecanla beklenen, günler öncesinden tartışılan bir büyük derbi. İki takımdan da çok temkinli bir başlangıç bekleyenler biraz yanıldı. İlk yarının özeti skorla aynıydı; iki takım da eşitti. İlk bölümde Galatasaray, yarının son bölümünde Beşiktaş etkili oldu.

Galatasaray’ın golden sonraki anlamsız frenini şampiyonluk stresine bağlamak mümkün. İkinci yarı ilk yarının tam tersi oldu. Bu defa Beşiktaş baskılı başladı ve Oiviera’nın büyük hatasıyla da öne geçti. Galatasaray için Konyaspor mağlubiyeti rakiplere ‘ciddi bir done’ verdi diye düşünüyorum. Umuyorum takım bu duruma bir son verir. Ülkemizde derbi maçlarının ilginç bir özelliği var; golü yiyen oynamaya başlıyor.

Galatasaray mağlup duruma düşünce rakip kaleye gitmeye başladı. Bu bilinçsiz ataklardan sonuç gelmeyince de son dakikalarda Aboubakar fişi çekti. Bu golle birlikte hafta içi ‘iki farklı galibiyet’ öngörüm gerçekleşmiş oldu ama takımı doğru tahmin edememişim. Daha çok isteyen, daha çok mücadele eden takım kazandı.

Hafta içi çok tartışılan hakem Ali Şansalan harika yönetimi ile herkese çok güzel bir yanıt vermiş oldu. Bir önceki yönetimin Gedson hususunda yaptığı yanlış bu maçta etkisini gösterdi! Gedson oynunu ile, yerine (daha yüksek bir rakama) alınan Oliviera ise hatası ile mağlubiyette başrol oyuncusu oldu. Avantaj hala Galatasaray’da...

Yolun sonunda hedef şampiyonluk ise enseyi karartmaya hiç gerek yok! Kalan maçları kazanırsan şampiyon olursun! Bu kadar basit.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları