Top
Abdullah Karakuş

Abdullah Karakuş

akarakus@milliyet.com.tr

18/09/2023

Mars’a değil Göbeklitepe’ye gelin

Uzaylılar ve insan dışı varlıklar tartışılıyor. NASA da bu tartışmalara girdi.

Türkiye’de de bir bölge var ki uzaylılar konusunda zaman zaman gündem oluyor. Peygamberler şehri ve 12 bin yıl öncesinin tarihini barındıran gizem ve sırlar şehri olan Şanlıurfa’dan bahsediyorum. Birkaç hafta önce Şanlıurfa’daydım. Sohbetimizde

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül uzaylılar ve insan dışı varlıklarla ilgili dünyaya Şanlıurfa çağrısı yaptı. Beyazgül, “Buralarda farklı varlıklarla ortak yaşam olmuş olabilir. Buradan farklı boyuta geçilmiş olabilir. Mars’a değil Urfa’ya gelin. Belki Mars’ın da ötesindeki sırları, gizemi burada bulabilirsiniz. Bazı şeyleri Mars’ta değil Urfa’da arayın. Şu anda ışınlanma ile ilgili bazı çalışmalar yok mu? Var. Zamandan zamana geçiş. Boyuttan boyuta geçiş, ışık hızıyla gitmek. Belki burada oldu. Göbeklitepe’nin üstünü kapatıp kaybolmuşlar. 5 bin yıllık bir kayıp zaman var. Arada 5 bin yıl kaybolmuşsa, 5 bin yıl açıklanamıyorsa belki de bunlar bu dünyadan ayrılmışlar” dedi.

5000 yıllık kayıp zaman var

Sadece Göbeklitepe ile 12 bin önceye gidildiğini belirten Beyazgül, çevrede daha 30 tepeleri olduğunu ve açılmayı beklediğini söyledi. 100 yıl kazılsa bu taş tepelerdeki eserlerin bitmeyeceğini belirten Beyazgül, “Burası böyle bir yer. 7 bin yıl ile 12 bin yıl öncesi arasında kayıp zaman var. Bu kayıp zamanı da bu tepelerin açılmasıyla aydınlanabileceğini düşünüyorum.

Karahantepe’yi açınca orada daha farklı eserler çıkıyor, tarih çıkıyor. Diğer tepeler de açılınca belki birbirini tamamlayan devamı olan o dönemi açıklayacak eserler ortaya çıkacak. Urfa ve taş tepeler bu bakımdan önemli. İlk insanın yeniden tanımlanması gerektiğini görüyoruz. Tarihin o boşluk zamanını da bulursak belki insanlığın gelişmesini de görmüş olabiliriz. Hangi canlı türleri nasıl evcilleşti? Ya da kayıp canlı var mı yok mu? Tüm bunları görebiliriz. İnsanlık kendi tarihini merak ediyor. Tüm bunlara ışık tutacak yer Şanlıurfa’dır” diyor.

Boyuttan boyuta geçiş olabilir

“NASA uzaylıları tartışıyor, bunları duyunca ne hissediyorsunuz?” sorum üzerine Beyazgül şunları söyledi:

“Burada uzaylılar yaşamış diyebiliriz. Ya da başka insan dışı varlıklarla bir arada yaşanmış olma ihtimalini düşünüyorum ben. Ortak yaşam olduğunu düşünüyorum. Eller var, kabartmalar yapılmış ama sanki bir şey gizlenmiş. Üstü kapatılmış ve gidilmiş. Neden gidilmiş, neden geri dönmek için yapılmış? Bence Göbeklitepe dünyanın merak ettiği bir konu. Niye 100 yıl bekliyoruz. Bir an önce bunu bir insanlık meselesi yapmalıyız.”

Gizem ve sırların ortaya çıkması konusunda dünyanın biran önceye Urfa’ya gelip destek olması gerektiğini dile getiren Beyazgül, “belki de bu geçmiş, günümüzdeki çok önemli sorunlarımızı çözebilir. Uzayla olan ilişkimizi teknolojiye bağlamışız. Belki geçmişte farklı bir uygulama vardır. Bizim bilmediğimiz farklı bir boyut yakalanmıştır. Farklı bir boyuta geçmiş olabilirsin ve farklı boyuttakiler bizim boyuta geçiyor olabilir. Farklı varlıklarla yaşam olmuş olabilir. Ortak yaşama bakınca başka boyuta geçiliyor olabilir” vurgusu yaptı.

Mars’a değil Göbeklitepe’ye gelin

Çantalarda belge olabilir

Göbeklitepe’de bir sütun üzerinde 3 çanta olduğunu belirten Beyazgül şunları kaydetti:

“Aynı çantalar Sümerlerdeki kalıntılar da var, Mısır piramitlerinde de var. Başka ülkelerde de görülüyor. İlk insanın yaptığı bu çanta çok farklı coğrafyalarda var. Bu çantanın o günlerde işe yarayacağını düşünemeyiz. Bu çanta boşuna mı yapıldı? Heykele boşuna mı kabartma olarak konuldu? Ben böyle düşünmüyorum. Çanta ne için taşınır? Belge, bilgi taşımak için taşınır. Eğer senin 3 farklı belge, bilgiye ihtiyacın varsa bunların karışmasını istemiyorsan onları 3 çantada muhafaza edersin. Demek ki ilk insanın elinde bilgi var belge var. Göbeklitepe’de düzenli harf gibi simgeler var. Bunları çözmüş değiliz. Mars’a gitmek yerine Şanlıurfa’ya gelsinler. Belki Mars’ın da ötesindeki sırları, gizemi burada bulabilirler. Bazı şeyleri Mars’ta değil Urfa’da arasınlar.”

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp