Top
Başak Dizer Fransez

Başak Dizer Fransez

bfransez@hurriyet.com.tr

24/02/2017

Kadın eli değerse...

Bu sezon vitrinlere kendiniz için bakarken, eminim gözünüze erkek arkadaşınız, kocanız, oğlunuz ya da babanız için de birkaç güzel parça ilişmiştir. İşte şimdi onları toparlama zamanı. Benim de aklımda birçok şey var. Olmazsa olmaz değil belki, ama olursa şık duracak parçalar bunlar. Aklımdakileri aşağıda sıraladım. Peki, partnerinizin daha stil sahibi, iddialı ve özenli görünmesi için siz neler alırdınız?

İyi kesim bir jean pantolon

Jean her mağazada satılan, kolay bulunan ama erkek vücuduna iyi bir kesimle oturduğu zaman kendini gösteren bir parça. Bu konuda hemen yılmayın mutlaka onun vücuduna uyacak bir kesim vardır. Size tavsiyem, ağartılmamış kumaştan, slim ya da boru paça hafif lycralı yani esneyebilen bir jean almanız.

Yünlü lacivert blazer ceket

Bir erkeğin dolabında spor ve şık olmak üzere en az iki tane lacivert blazer olmalı. Size tavsiyem bu sene astarsız ve vatkasız kaşmir veya yünlü kumaştan hafif ceketlerden alın. Etek boyları tekrar uzadı, unutmayın.

İnce deri ceket

Deri ceket erkeği bir anda oldukça maskülen yapar. Füme, siyah veya camel renk ama spor bir deri ceket alın. Boyu kısa olsun. Beli lastiksiz ve hâkim yaka ‘biker’ bir deri ceket her erkeğe yakışacaktır.

Trençkot ya da kaşmir kaban

Bu parça bence olmazsa olmazlar arasında en önde geliyor. Siyah ya da bej bir trençkot evladiyelik klasiklerden. Yatırım parçası. Kaliteli bir trençkot alın. Kış ayları için de ceket yakalı, dizin üstünde biten kaşe ya da kaşmir kumaştan düz kesim bir kaban alabilirsiniz.

Deri eldiven

Deri eldiven bir anda bütün kışlık kombinasyonu şıklaştırır. Özenli ve maskülen bir görüntü verir. Seçiminiz siyah renk ve dar olanlardan olsun.

Mikro desenli, ipek ya da yünlü cep mendilleri

Mendili herkes her ortamda takamaz. Fakat şıklık garantisi verir. Siyah takım elbisesiyle takabileceği beyaz koton cep mendili alarak işe başlayabilirsiniz. Lacivert blazer ceketlerle de yünlü bordo, mürdüm ve yeşil renklerde desenli mendiller iyi gider.

Deri bir sırt çantası ile klasik gözlük

Bu iki parça zaten çokça aksesuar kullanmayan erkekler için tam bir şıklık garantisi. Seçerken vintage ya da klasikleşmiş özel parçalardan alın.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp