Top
Turgay Güler

Turgay Güler

turgayguler@hotmail.com

27/09/2023

Rahat ve gevrek

Beyimiz önüne gelen anket sonuçlarına hayli kaptırmış kendisini. Sanırım anket firmaları 'aramızda kalsın, kazanıyoruz' falan diye gazlıyor kendisini. Hele bir tanesi var ki 'İmamoğlu yarın seçim olsa yüzde 65 alır' diyor. Yüzde 65!

Seçime kaldı yedi ay! Tatilden dönen beyimiz CHP'yi dizayn etmekle meşgul. İstanbul umurunda bile değil. Bu nasıl bir özgüvendir akıl alacak iş değil. Maşallah kendisine gönül verenler de İBB yönetiminden ziyadesiyle memnun.

İETT'nin kaç otobüsü kaldı bileniniz var mı? Yahut metrobüs veya tramvayı! Dün beş otobüs daha hurdaya çıktı. Tramvay Beşiktaş'ta bir otobüse çarptı, ikisi de pert.

Beyimiz İETT'nin Sarıyer'deki garajını sessiz sedasız, kimseciklere sormadan satmış. 'İBB meclisinden karar çıkarmadan nasıl satarsın, kime peşkeş çektin' diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Yahu otobüsü kalmayan İETT garajı ne yapsın? Ekrem Başkan bakmış ki garaj atıl, satmış!

Çok da şey etmemek gerek!

İstanbul'un bazı ilçelerinde 36 saat, 48 saat su kesintileri uygulanıyor. Susuz kalan millet isyanda. İSKİ 'arıza var' diyor. Yahu arıza dediğin bir gün olur iki gün olur. Tamir dediğin birkaç saat sürer. Bu ne bitmez bir arızaymış! Peki ya arıza değil de su sıkıntısıysa. Ki bana kalırsa öyle. Seçime girerken İstanbul'un tamamını susuz bırakmamak için bugünden tedbir alıyor olabilir. Seçim dönemi için su biriktiriyor.

İstanbul'da ulaşım felç, trafik de. İstanbullular sabah akşam otobüste, metrobüste, tramvayda perişanlık yaşıyor. Arızalanandan inip yenisini bekliyor. Ne kadar zaman sonra bir tane bulup biniyor lakin bir durak sonra o da bozuluyor. İETT otobüslerinin şoförleri istediği durakta duruyor. Kafasına göre, keyfine göre. Siz istediğiniz kadar inmek için düğmeye basın. Şoför beyin insafına kaldınız.

İSPARK iflas etmiş, sistemleri de çalışmıyor. Otoparka ya giremiyorsunuz ya da girdikten sonra çıkamıyorsunuz.

Ama beyimizin İstanbul'daki oyu yüzde 65. Oylarını da artırmış yani.

Maşallah ve de bravo!

Galiba İstanbulluların tepkisizliğini, sessizliğini 'memnuniyet' olarak algılıyor beyimiz. Öyle ya bir şikayet olsa şehrin sakinleri bağırır çağırırdı. Kredisinin henüz bitmediğini düşünüyor. Bu yüzden olsa gerek çok rahat ve gevrek!

Oysa bu sessizlik en fazla onu düşündürmeliydi. Bu millet sandıkta konuşmayı sever.

Bütün yaz yat, okullar açılsın asfalt dökmeye kalk. Trafik haşat!

Ama İstanbulluların sesi çıkmıyor.

Beyimiz CHP Genel Başkanı olabilmek için delegelere 500-600-700 dağıtıyormuş. CHP'liler diyor ben demiyorum. Aklının bir köşesinde de parti kurmak varmış. Bunun için de 4 milyar liracık ayırmış. Dilan Polat'la yarışıyor.

Ah İstanbul vah İstanbul.

Ne günahın vardı İstanbul?

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp