Top
30/04/2023

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

Jorge Jesus bir kez daha trajik bir puan kaybının ardından kısa süre içinde takımı disipline edip bence sezonun en zor Anadolu deplasmanı olan Sivasspor maçından kayıpsız çıkmasını bildi.

Üstelik İrfan Can Kahveci'nin büyük bir sorumsuzlukla takımı koca bir devre eksik bırakmasına karşın başardı bunu Fenerbahçe.

Sarı-Lacivertliler top kendisindeyken 3'lü, top rakipteyken 4'lü dizilişe geçti. Uzun süre sonra sahalara dönen Luan Peres beklentilerin çok üstünde bir performans sergiledi ve takımın en iyilerinden oldu.

Defans hattının yeniden ip gibi hareket etmesine liderlik eden Luan Peres, fiziksel olarak da hazır göründü. Maçın yıldızı ise tartışmasız Ferdi Kadıoğlu idi.

Karşılaşmaya sol kanat bekte başlayan başarılı oyuncu, takımın eksik kalmasının ardından Osayi'ye yaklaşıp sağ iç pozisyonda görev aldı. Ferdi, maçın 80. dakikasından sonra ise sağ beke döndü ve mücadeleyi bu bölgede tamamladı.

Özellikle hücumda ciddi bir sorumluluk alan Ferdi Kadıoğlu 2 gol birden atarak galibiyetin mimarı oldu. Takım eksik kaldıktan sonra kendisinin ikinci, takımın üçüncü golünü atan milli futbolcu, Sarı-Lacivertlilerin maçı koparmasını sağladı.

Sonuç olarak Jorge Jesus tıpkı Galatasaray ve Beşiktaş yenilgileri sonrası olduğu gibi kabullenmesi zor bir İstanbulspor kaybının ardından da Fenerbahçe'yi kısa sürede disipline edip takımın kırılmasına izin vermedi. Portekizlinin bu sezon takım üzerindeki en büyük etkisi şüphesiz bu konu...

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp