Top
12/02/2024

İsrail ve kaos simsarları

İşgalci İsrail yaptığı soykırımın şiddetini artırarak, yıkım ve katliam alanlarını genişleterek saldırılarına devam ediyor. İsrail'in Gazze saldırılarında 126 gündür katlettiği Filistinli sayısı 28 bini geçti. Katledilenlerin çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşuyor. Yaralı sayısı da 68 bine ulaştı. Gıda, su ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere temel insani ihtiyaçlara ulaşılmasına engel olan işgalci İsrail insanlık suçu işliyor.

Bu arada soykırımcı İsrail'in uluslararası mahkemelerde yargılanma süreci devam ediyor. Türkiye dâhil 52 devlet, Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail'in Filistin'deki uygulamalarına ilişkin duruşmada beyanda bulunacak. Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Afrika Birliği gibi uluslararası kuruluşlar da sözlü beyanda bulunacak. Ülkeler ve uluslararası kuruluşlar sözlü sunumlarını 19-26 Şubat tarihleri arasında yapacak. Türkiye ise sözlü sunumu 26 Şubat Pazartesi günü yapacak.

Dünya gündeminin üç ayı aşkın bir süredir en önemli konusu işgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik uyguladığı soykırımdır. Türkiye'de ise her seçim döneminde olduğu gibi içeride kaos oluşturmak isteyen odakların harekete geçirildiği görülüyor. Türkiye'nin soykırıma karşı güçlü bir duruş göstermesi nedeniyle yerel seçimler sürecinde kaos oluşturmak için terör örgütleri harekete geçirildi.

Siyonist İsrail'e yönelik en şiddetli tepkiyi veren liderlerin başında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan gelmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan her vesileyle Filistinlilere destek vermekte, İsrail'in soykırımcı yöneticilerinin uluslararası mahkemelerde yargılanacağını söylemektedir. Bu durum zaten Türkiye'yi tehdit olarak gören işgalci İsrail ve destekçisi emperyalist ülkelerin Türkiye'yi daha fazla hedef almalarına neden olmaktadır.

İsrail ve destekçisi emperyalist ülkeler, iplerini ellerinde tuttukları terör örgütleri eliyle ülkemizde eylemler gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Son dönemde ülkemizde yaşanan terör eylemlerinin failleri Gazze'de soykırım yapanlardır. Filistin'de tetiğe basanlar ile ülkemizde terör örgütlerine tetik çektirenler aynı eller. İplerini ellerinde tuttukları PKK/YPG, FETÖ, DHKP-C, DEAŞ ve diğer terör örgütlerine ülkemizde terörist eylemler yaptıranlar amaçlarına ulaşamayacaklar.

Seçim öncesi kaos oluşturmak isteyen 27 Mayıs zihniyetliler de boş durmuyor. Daha önce yaptıkları gibi seçim döneminde de yine tehditler savuruyorlar. Gazetelerde ve televizyonlarda sözde gazeteciler ve yorumcular Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yargılanacağını söylüyor. Bazıları gezi kalkışmasına öykünüyor. Tehditlerle sonuç alamayacaklarını bir türlü öğrenmiyorlar. Milletimiz iyi bir öğretmen olarak bu yerel seçimlerde de 27 Mayıs zihniyetini taşıyanlara, emperyalist ülkelere ve işbirlikçilerine yine ders verecektir.

Türkiye'nin kalkınmasını ve ilerlemesini istemeyen odaklar ve içerideki işbirlikçileri milletten ağır bir tokat daha yiyecekler. Millet iradesinden daha büyük bir irade olmadığını görecekler. Millete dayanmayan iktidar arayışlarının sonuç vermeyeceğini bir kez daha anlayacaklar. Ülkemize diz çöktürmek isteyenler milletimizin ferasetiyle bir kez daha yenilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 17'nci zaferini elde etmişti. 1994 yılındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandığı seçimden itibaren 30 yılda girdiği 17 seçimde galibiyet elde ederek Türk siyasi tarihine "seçimle en uzun süre iktidarda kalan lider" olarak geçti. AK Parti'yi iktidara taşıdığı 2002 yılından itibaren ise 22 yılda 16 seçim zaferi yaşadı. Her seçim döneminde içeriden ve dışarıdan kaos oluşturmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliği, milletimizin birlik ve beraberliği kaos simsarlarının heveslerini bu seçimde de boşa çıkaracaktır.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları