Top
Engin Verel

Engin Verel

engin.verel@aksam.com.tr

18/09/2023

Yanlış hesap

Trabzonspor'da Şenol Güneş'in ismini taşıyan statta kuşkusuz Beşiktaş'ın hocası için çok duygusal bir atmosferden söz etmeliyiz. Ancak bu atmosferin Şenol Hoca'nın kararlarını da bu denli etkileyeceğini düşünmemiştik. Yılların tecrübesi resmen eski köye yeni adet getirme çabasına girmiş.

İstanbul'a maçtan bir gün önce gelen Aboubakar'ı ilk 11'e koymadığını görünce, Amokachi'nin uçakla maça yetiştirildiği günler geldi aklıma.

Keza Masuaku da kulübedeydi. Eminim sadece ben değil, birçok kişi Şenol Hoca'nın bu kararlarını eleştirecektir. Buna karşılık Bjelica, takımla sadece iki idmana çıkan Paul Onuachu'yu ilk 11'e koymuştu. Üstelik milli maçtan yorgun dönen Enis Bardhi de ilk 11'deydi.

Trabzonspor, Şenol Güneş'in bu 'İlk yarı durumu idare edeyim, ikinci yarı bakarız' hesabıyla sahaya sürdüğü kadroya karşı ürkekti. Zira ilk haftalarda alınan kötü sonuçların Trabzonspor'da ciddi bir özgüven kaybına neden olduğu gün gibi ortadaydı. Zira kendi evinde coşkulu ve rakibi baskı altına alan bir görüntüde değildi Trabzonspor. Beşiktaş ilk yarıda doğrusu daha çok hücumu düşünen ve gole yakın olan taraftı. Ancak Mendy'nin inanılmaz bir şekilde kazandığı top, sonrasında Bardhi'nin ortası ve Onuachu'nun 'Ben bunun için buradayım' dercesine vurduğu kafa Trazonspor'u öne geçirdi.

Futbol böyledir. Bazen olmadık işler olur, olacak işler olmaz. Bakasetas'ın golü de ancak böyle açıklayabileceğimiz bir goldü. Beşiktaş'ın ilk yarı beraberliği kovalarken, soyunma odasına iki farklı geride gitmesi kuşkusuz ikinci yarı işlerini daha da zorlaştırdı.

Şenol Güneş ikinci yarıya beklediğimiz gibi 3 hamleyle başladı. Baskı da kurdu ama Bjelica'nın Trezeguet hamlesi daha çok işe yaradı. İki kez savunma arkasına sarktı, birini Mert kurtardı ikincisi gol oldu ve film tamamen koptu.

Trabzonspor'un yeni transferi Mendy'yi çok beğendim. İki golde katkısı vardı ama onun dışında bitmeyen bir enerjisi ve yılmaz bir mücadele azmi var. Trabzonspor'un bundan sonra ligde "Ben de varım" diyebilecek bir konuma geleceğini düşünüyorum. Zira dün gece bu sinyalleri verdiler. Sadece yabancıları değil, yerli kalitesi de iyi.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları