Top
18/03/2023

Bir yerde bitecekti ama böyle mi?

En son galibiyetini 13 Aralık 2022'de alan, 5 maçtır kazanamayan ve hoca değişikliği sonrası bir türlü istikrarı yakalayamayan Konyaspor, en yakın rakibine 9 puan fark atan lider Galatasaray'ı ağırladı dün gece. Bu sezon oynadığı 12 deplasman maçından 22 averajla 29 puan toplayan Sarı Kırmızılılar için kâğıt üzerinde kolay gözüken bir maçtı. Ama öyle olmadı!

Torreira'nın rahatsızlığı nedeniyle Berkan'ı Oliveira'nın yanına koyan Okan Hoca, Barış Alper'i sağa alıp, forvet arkası görevini Rashica'ya vermişti. Mata, Zaniolo alternatifl eri dururken Rashica'nın bu pozisyonda başlaması sürpriz gibi gözükse de ilk yarının Galatasaray adına en etkili ismi Kosovalı oyuncuydu. Öyle ki, o pozisyonda 45 dakika boyunca yüzde 100 pas isabetiyle oynadı.

Ev sahibi Konya, her iki takımın da orta sahada geniş alanlar verdiği ilk 10 dakikada etkili gözükse de ilerleyen dakikalarda maçın temposunu belirleyen takım Galatasaray oldu. Tüm istatistiklere yansıyan etkili mücadelenin meyvesi olan gol 31. dakikada Rashica'nın ayağından geldi. Gol öncesi hızlı geçiş ve paslaşmalar alkışlanacak cinstendi.

Okan Hoca ikinci yarıdaki ilk hamlesini, sahada kaldığı 56 dakika boyunca istenileni bir türlü veremeyen Barış Alper'in yerine Zaniolo'yu alarak yaptı. İtalyan yıldız forvet arkasına, Rashica ise sağ kanada geçti. Sarı Kırmızılılar ikinci yarıda da oldukça etkiliydi, ancak defansın bir anlık pozisyon hatası Konyaspor adına gole dönüştü. Ev sahibi ekip o dakikadan sonra geriye yaslanan ve kontrataklarla rakibi zorlamak isteyen bir oyuna döndü. Bir ara topla oynama oranı Galatasaray lehine yüzde 71'e, 29'a kadar geriledi.

Ancak bu hakimiyet geldiği günden beri en kötü performansını sergileyen Icardi'nin girdiği pozisyonları sonlandıramaması nedeniyle sonuca yansımadı. Okan Hoca'nın Mata, Oliveira, Gomis ve Yunus hamleleri de skoru değiştirmeye yetmedi. Hatta son dakikalardaki oyun Galatasaray adına lakayt bir hal aldı, mücadele konsantrasyonu tamamen yok oldu!

Konyaspor, maç boyunca sürdürdüğü sabırlı oyununun karşılığını uzatmalarda bulduğu kontratağı Oğulcan'ın müthiş vuruşu ile gole dönüştürerek aldı. Galatasaray hem 14 maç sonra yenildi hem de şampiyonluk yolunda çok önemli bir üç puan bıraktı.

SON BİR NOT: Telafi si olsa da, tolere edilse de bu kayıp Okan Hoca'ya yazar!

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları