Top
Ünal Bolat

Ünal Bolat

unal.bolat@tg.com.tr

28/09/2020

Hem ağladım hem de yazdım...

“Hocasını ve Hocasının Hocası Abdülhakim Arvasî hazretlerini aşk derecesinde severdi”
 
Bir çınar daha devrildi, Bülend Gençer abimizde sevdiklerine kavuştu. Bağlum hatıralarına çok üzüntülü olduğumuz, kıymetli büyüğümüz, Vakıf Başkanımız Bülend Gençer abimizin vefat haftasından sonra yazmaya karar verdim.
Hem ağladım, hem de yazdım. 4 Eylül 2020 tarihinde Cuma günü vefat eden Bülend Gençer abiyi benim unutmam hiç mümkün değil. Onu kaybetmek bizleri çok üzdü. Ama sevineceğimiz şey son anına kadar Allahü teâlânın dinine hizmet gayretinde olduğu için ve umumi salgın hastalıktan dolayı vefat ettiği için de Bülend abi tam arzu ettiği inşallah şehadet şerbetini içti ve şehit oldu. Kendisine afiyet olsun...
21 Ağustos tarihinde Ankara’da vakıfta son Cumayı da beraber kıldıktan sonra mescitte son sohbetini de yaptı. Bu sohbetine yine âdeti olduğu üzere hem Efendi hazretlerinden, Hocamızdan ve hem de Enver abilerden bahsettiler. “Bizim bayramımız hizmetler, bizde bayram izni falan olmaz” diyerek söze başladılar:
“1981 senesinde Enver abiler Mehmet Ağa tesislerine geldiler. Bu sene takvim çıkaracağız buyurdular, ben de ‘efendim 12 yapraklı mı olacak’ deyince Enver abiler; ‘Hayır öyle değil, takvim 365 yaprak olacak ve içerisine arkalı önlü hocamızın kitaplarındaki bilgileri ve hocamızın bildirdiği namaz vakitlerini yayacağız” buyurdular. Biz de matbaalarda takvimin nasıl yapıldığını araştırmaya başladık. Bizi seven bir Kasım Usta vardı ona gittik.
Matbaada bu işi yapacak arkadaşları topladım ve Kasım Usta’ya götürdüm. Bizim arkadaşlar orada takvim yapma işini öğrendiler. O sene 1982 yılı takviminden 8 milyon adet takvim bastık” dediler.
“Takvim yapılırken bir gece saat 03.00’da bir makinamız arızalandı. Bizi seven sıkışık zamanlar ustası Ferit Usta var. Ahmet Kömeli abi, Nedim Köker abiyi ve bizim şoförü, Seyfi Usta'yı Ferit ustanın Şehremini’deki evine gönderdim. Abiler Ferit Usta'ya gittiler, fakat Ferit Usta o kadar hasta ki ateşler içinde yanıyor. Ferit Usta abileri kovmuş. Abiler dönüp gelince Bülend abiler bu sefer aynı ekibin yanına bir doktor katarak tekrar “Ferit Usta'yı Allah rızası için muayene edin ilaçlarını alın kendisine verin ve gelin ama sakın getirmeyin, gelmek isterse de getirmeyin” diye tembih etmiş. Abiler tekrar gittiler. Doktor, Ferit Usta'yı muayene ediyor ve ilaçlarını alıyorlar, fakat ustanın durumu çok ağırmış. DEVAMI YARIN
Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp