Top
Bülent Cankurt

Bülent Cankurt

bulent.cankurt@sabah.com.tr

23/06/2022

Tanıtımı bedavaya getiriyor!

Yıllarca babası Cem Boyner'in şirketlerinin satın alma bölümünde çalışan Ayşe Boyner, üç yıl önce bu işi bırakıp kendi moda markasını yaratmıştı. Ayşe Hanım, bu işini o kadar çok seviyor ki, her şeyiyle ilgileniyor. Hatta koleksiyonlarının tanıtımı için modellik bile yapıyor. İlk yıldan beri markasının tanıtım kataloğu için objektif karşısına geçen Ayşe Hanım, 2022 ilkbahar/ yaz koleksiyonunu da kendisi tanıtıyor ama bu kez amatörce! Artık ne oldu bilmiyorum ama Ayşe Hanım, yaz koleksiyonunun tasarımlarını tanıtmak için profesyonel bir fotoğraf çekimi yaptırmamış.Onun yerine, ayna karşısında kendi çektiği fotoğraflarla tanıtım yapıyor. Ayşe Hanım önceki gün yine işbaşındaydı. Mağazasında, yaz koleksiyonundan tasarımlarla ayna karşısında çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından yayınladı. Daha önce kendisi poz verdiği için model parası ödemeyen Ayşe Boyner, artık fotoğrafçı parası da vermiyor! Yani tanıtım işini bedavaya getiriyor.

Bodrum yeni mekana doymuyor
Dünya jet-set'inin yazın buluşma yeri olan St. Tropez olma yolunda hızla ilerleyen Bodrum'da ardı ardına yeni mekanlar açılıyor. Bodrum Yalıkavak'ta plaj, roof ve restoran konseptiyle temmuz başında bir mekan daha açılacak.İşletmesini Erkan Kara, eğlence koordinatörlüğünü Ceren Öztekin'in yapacağı mekanın restoran direktörlüğünü ise, 50 yıllık duayen Besim Kazado yapacak. Sezon boyunca Eelke Kleijn, Kadebostany, Claptone, Feder, Ash, Armen Miran ve Satori gibi ünlü şarkıcı ve DJ'leri getirtecek olan mekan, tatilcileri coşturacak.

Sanata devam
İlk koronavirüs dalgasında yaklaşık 2.5 ay evlerine kapanan ünlü isimlerin içinden ressam çıkmıştı! Ünlü modacı Ferruh Karakaşlı'nın, 90'lı yıllardan bu yana resim yaptığını da bu dönemde öğrenmiştik. Makası bırakıp eline fırçayı alan Karakaşlı, o dönem ürettikleri ile sergi açan ilk isim olmuştu. Resim yapmaya devam eden Karakaşlı, eserlerini Bodrum'da tatilcilerle buluşturacak.Karakaşlı, 'Authenticity' adını verdiği sergisini, Bodrum Güvercinlik'teki 5 yıldızlı bir otelde açacak. 3 Temmuz'da özel bir davetle sanatseverlerle buluşacak olan sergi, 31 Temmuz'a kadar açık kalacak; bilginize…

Sergi gezmek için terasa çıktılar
Elgiz Müzesi'nin 10 yıldır heykel sanatçılarını desteklemek için gerçekleştirdiği Teras Sergisi'nin 14'üncüsü açıldı. 1500 metrekarelik açık hava alanında sergilenen eserlerin bu kez teması 'Görülmeyenler'.109 sanatçının 134 yapıtla başvurduğu sergide; Nilüfer Ergin, Rahmi Aksungur, Seyhun Topuz, Haşim Nur Gürel, Meliha Sözeri, Ömer Emre Yavuz ve Can Elgiz'den oluşan danışma kurulunun seçtiği 37 heykel, 22 Ekim'e kadar sergilenecek. Açılışa, Dalia Garih, Emin Hitay, Begüm Eyilik, Emre-Maide Kurttepeli gibi sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp