Top
Rauf Tamer

Rauf Tamer

rauftamer@posta.com.tr

03/12/2017

Pazar kahvesi

Kendime 1 günlük siyaset yasağı koydum. Pazardır...
Başka şey konuşacağız.

.........

Kadın Harekâtı iyi gidiyor. Her dalda yaygın ve etkin bir Kadınlar Ordusu var.Lakin, erkeklerin gazına gelmiş olmasınlar... Kadın Hakları bahanesiyle her işi kadınlara yıkıp sakın erkekler yan gelip yatmasınlar... Tarlada çalıştırdıkları yetmiyor, sakın ha bir de -siyaset dahil- her türlü meşakkati kadınlara yıkmasınlar.Bana öyle geliyor ki, kadın-erkek eşitliği’ne sığınıp, bizim erkekler yavaş yavaş toz oluyorlar galiba: - Aslan gibisin kadınım.

- Hadi aşkım, koş bir tanem. Sen becerirsin sevgilim. Güzelim kadınlar, koşar durur. Haklarını elde ettiklerine sevinir. Erkekler de kıs kıs güler. Görmüyor musunuz? Parti örgütlerinde bile canhıraş çalışıp kapı kapı gezenlerin hepsi kadın.Hanımefendiler, oyuna gelmeyin. Eşitlik numarasıyla erkeklerin başvurduğu bu yeni sömürü yöntemine izin vermeyin.

Eşitler arasında birinci olmak çok güzeldir ama avantaj hep ikincideyse ne fayda? Lifetime-52 Mehmet Coşkundeniz çok yönlü bir gazeteci...

Siyaset, spor, magazin, sosyoloji, psikoloji, teknoloji. Ne ararsan var. POSTA’nın jokeri...

Nereye koysan oynar. Hem kaleci, hem bek, hem forvet...

Yeşim Salkım’la yaptığı programı izliyorum. (Piriler de var) Salkım, mükemmel Türkçesiyle ve sağlam mantık dokusuyla -hele bir de Mehmet’le bütünleşerekyeni bir format sergiliyor:

- Önce insan onuru. Elbet magazin keyfi de alıyorsunuz ama programdaki o adaletçi bakış, sanat camiasının soluk alabileceği bir bahçeye dönüşüyor. Kutlarım.

 
Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları