Top
Dr. Haydar Dümen

Dr. Haydar Dümen

soru@posta.com.tr

20/11/2017

İki taraf da istiyorsa...

Cinsel ilişki doğru zaman ve yerde yaşandığında çiftleri mutlu eder. İlişkiye zorlanan ya da yatakta kaba erkekle karşılaşan kadın büyük sorunlar yaşar, cinsellikten uzaklaşıp korkabilir. Bu yüzden iki taraf cinselliği istemeli, birlikte yaşamalı.

BÖYLE SORU YOK!

Aşırı zevk alıyorum

19 yaşındayım. Aşırı zevk aldığım için sürekli ilişkiye giriyor, mastürbasyon yapıyorum. Geçen gün kan geldi. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Zedelendi ve incindi okurum. Çok çalışmaktan yoruldu, dinlenmeye çekileceğine senin tarafından mesaiye zorlandı. Baktı ki laf anlamıyorsun, hiç hareket etmese kendi onuru zedelenecek. Buna da için el vermedi. İki arada bir derede kaldı. Ne yapıp edip bu sorunu çözüp ileride namerde muhtaç olmamalıydı. Biliyor ki sahipler kandan korkarlar. Nitekim öyle oldu. Bir damla kanla organ hedefine ulaştı. Bu mesaj önce Hoca’ya oradan milyonlara duyuruldu. Oğlum, ne anladıysan o oldu.

Sevgilim çok kızıyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde daha ısınırken boşalıyorum. Sonra isteğim kaçıyor. Kız, “Sen beni oyalıyorsun” diyor.

CEVAP

Değerli okurum, sana değil, kız arkadaşına şaştım doğrusu. Senin sorunun gençlerin yarısında var. Acemilikten, heyecandan erken boşalıyorsun. Bu evlendikten sonra devam ederse tedavi olur. Anlaşılan kız arkadaşının acelesi var. Belki de bir an önce seni kafese alıp evlilik şansına bir kapı açacak ya da ‘Organ benim ruh benim, kim ne karışır? Bilip öğrenip tadına varayım’ diyerek bu eyleme girişti. Değerli okurum, ister kıza uyarsın ister “Hazır değilim” dersin. Bu konuyu ancak sen bilirsin.

Karım niye orgazm olmuyor?

İlişkimiz 45 dakika sürüyor ama eşim orgazm olmuyor. Ben boşalınca mastürbasyon yapıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, evlendiğinde eşin 28 yaşındaydı. Tam 14 yıl içeride kaynayan kazan ya da yanardağın ateşi ve baskısıyla kendini tatmin edip gerilimlerini böyle azaltmış olmalı. Yani mastürbasyona şartlandı. Evlendi o da nesi? Klitoris orgazmdan vajinal orgazma terfi edemedi. Ne bünye ne organ bu yöntemi kabul etmedi. ‘Ben klitorisi orgazmı bilirim, o da beni bilir’ yorumuna kilitlendi. Bu sorunun ilacı yok. Olsa da buradan önerilmez. Lafla da peynir gemisi yürümez. Hayat boyu da bu yaşam çekilmez. El ele uzmana gidin, çare arayın.

İlk eşim çok kabaydı

30 yaşında kadınım, eşimden ayrıldım. Şimdi bir sevgilim var. Henüz cinselliği yaşamadık. Çünkü ilk eşim kabaydı. Aynı şeyi yine yaşarsam diye korkuyorum. Yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, erkeklere “Acaba öyle mi?” diye olumsuz bakman seni paranoyaya sürükler ve de ruhsal sağlığını bozar. Bana cinsel birleşme hariç her şeyi denemişsiniz gibi geliyor. Geriye bir tek o kalmış ise, bir ihtimal evlilik de söz konusu ise deneyebilirsin gibi geliyor. Kendi mutluluğunu ararken kendi gözlerine ve gönlüne inan.

Hiç zevk almıyorum

20 yaşında kızım. Sevgilimle 5 ay önce ilişkiye girmeye başladık. Ama ben ilişki sırasında hiçbir şey hissetmiyorum. Bunları düşünmekten uyuyamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, önce uyu. Sevgilinle aranızdaki zevk ibresi konusunda karar vermek için erken. Bir yerde bunlar kadın ve kızların genel sorunları. Şimdilik idare et, ciddi noktaya geldiğinde düşünelim.

Kızlığım bozulmuş olabilir mi?

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istedi. Elbisemin üzerinden bana dokunmaya çalıştı. Bu sırada kendimi biraz sıktım. 6-7 saat sonra eve gidip tuvalete girdiğimde vajinamdan akıntıyla beraber açık renkli kan geldi. Zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, gelen kan kızlık zarı kanı değil. Korkulacak bir şey yok. Dert edinme, ruh dengelerini bozma. Yaşının mutluluğunu yaşa.

Beni aldatır mı?

23 yaşındayım. Penisim 7-8 santim. Bir ilişkim var ve evlenmek istiyorum. Ama onu tatmin edemezsem ve beni aldatırsa diye düşünüyorum. Bu boyut bakireliği bozmaya yeterli midir? Bir kez ilişkiye girdik ama kanama olmadı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin ereksiyon halinin ölçüsünü söylemiyorsun gibi geldi bana. İkincisi eğer şişmansan, kasıklarında biriken yağlar penisi birkaç santim yutar, görüntüyü küçültebilir ama boyu normaldir. Senden ricam, zahmet olacak(!) ama penisin sertleşmiş boyunu cetveli o kasık yağlarının üzerine bastırarak ölç. Tam ölçümü bana tekrar yaz ki, bütün korkularından seni kurtarayım.

Çok korkuyorum

24 yaşındayım, güzel bir kız arkadaşım var. Evlenmek istiyorum ama deneyimim yok. Ne yapacağım, çok endişeliyim?

CEVAP

Değerli okurum, hiç korkma. ‘Her yol Roma’ya çıkar’ diye bir söz vardır. Burada pusula kullanmaya, yol sormaya gerek yok. Ne kadar acemi de desen doğanın yarattığı yapın, yani organın, milyonlarca yılın evrimi içinde kendi yeteneklerini kazanmış durumdadır. İşi ona bırak, sen yan gelip yat. Hiç korkulacak bir şey yok.

Severek evlendik ama...

2 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendiğimiz halde ilişkiye giremiyoruz. Ne yapacağımı bilemiyorum, yardımınıza ihtiyacım var.

CEVAP

Sevgili okurum vajinismus olayı. Türkiye’de çok rastlanan bir durum. Ama tedavisi var. Bunu bilmeni istiyorum. Yardım da istediğine göre zaman yitirme.

Hamile kalmış mıdır?

18 yaşındayım, 4 ay önce kız arkadaşımla seviştik. Kız arkadaşım halen bakire. Sevişirken ben boşaldım. Menim onun vajinasına değdi. Sevgilim hamile kalır mı? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, hamile kaldığını sanmıyorum. Ama siz yine de dikkatli olun.

Sevgilime söyleyemiyorum

21 yaşındayım. Her ilişkiye girdiğimde vajinamda yanma, acı ve sızlama oluyor. Bunu sevgilime söyleyemiyorum. Çünkü onun mutlu olmasını istiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, bir mantar ya da vajinitis olayından söz ediyorsun. Sevgiline söylemene gerek yok. Ama mutlaka bir uzmana gidip tedavi olmana gerek var.

Acaba kanar mı?

24 yaşındayım. Daha önce iki kez ilişkiye girdim. Ama kanamam olmadı. Acaba kız mıyım yoksa değil miyim? İleride evlenirsem kızlık zarım kanar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarın esnek. Penisin boyutlarıyla ilgili olarak evlendiğinde kanayabilir. Kanamama olasılığı yüzde 50’nin üzerinde.

Mastürbasyon gelişimimi engeller mi?

17 yaşındayım. Haftada 3 ya da 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Boyum 1.65. Bu durum gelişimimi engeller mi? Bir de boyum daha uzar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, mastürbasyonun boyla ve gelişiminle fazla ilgisi yoktur. Spor yap, normal gıdanı al. Beynini de boş bırakma, bilgiyle doldur.

GÜNÜN SÖZÜ

Hayal ile gerçeklerin, eğriyle doğruların kesiştikleri noktada tek hüner pusulayı şaşırmamaktır. H.D.
Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp

Yazarın Diğer Yazıları