Top
Dr. Haydar Dümen

Dr. Haydar Dümen

soru@posta.com.tr

03/12/2017

Acemilik başa dert

İlk cinsel deneyimini yaşayan erkeğin heyecanlı ve başarısız olması normal. Bunu kafayı takıp cinsellikten soğumanın alemi yok. Önemli olan kendini hazır hissetmek, uygun ortamda ilişkiye girmek ve doğru kişiyi seçip mutluluğu bulmaktır

BÖYLE SORU YOK! 

Gol sevinci yaşamak istiyorum
26 yaşındayım, bugüne kadar korkudan ilişkiye girmedim. Artık gol sevinci yaşamak istiyorum, hakkım değil mi?

CEVAP
Değerli okurum, atalarımızın ‘Hak değirmende aranır’ diye bir sözü vardır. Yaş olarak onun hakkını yemiş, birkaç yıl sınırı aşmış, kuru gürültüye pabuç bırakmışsın. Sırası geldi diye bu sevinci yaşamak istiyorsun. Sizin maç kapalı gişe oynanacağı için seyirci yok! Peki o sevinci sen kiminle paylaşacaksın? Golü atınca kalkıp coşkuyla şıkıdım şıkıdım göbek mi atacaksın?!!! Sen oynarken yani sevince boğulurken partnerin “Kafayı üşüttü” deyip kalkar giderse? İşte en önemli sorun bu.

İlişkiye girmeye üşeniyorum

 42 yaşında kadınım, 13 yıllık evliyim. 1 çocuğum var. Kocam çok istekli ve enerjik, sürekli cinsel ilişkiye girmek istiyor. Ben üşeniyorum. Ne yapayım?

CEVAP
Sevgili okurum, erkeklerde cinsellik bu yaşlarda aktif, bilinçli ve tecrübeli bir kimlik kazanır. Eşininki gibi bir tabloya ve de sert aktivitelere zor rastlıyoruz. Ne var ki kadının dünyası, yetişme koşulları, edindiği kimlik cinselliği üzerinde baskı oluşturuyor. Bize göre haftada 2 ilişki bal şekerdir. Çünkü ev ortamı, işler ve çocukla ilgili meşgaleler kadınların çoğunda ilişkiye engel oluşturur. Tabii ortak bir çizgide buluşacaksınız. Kocan iradesinin dizginlerini çekecek, sen de iştahına bir parça fantezi sosu dökeceksin.

Zayıflayınca küçüldü
22 yaşında, 1.68 boyundayım. 160 kiloydum. 6 ayda 85 kiloya düştüm ama penisim küçüldü. İlişkiye giremiyorum. Ne yapayım?

CEVAP
Ey köftehor iyi yaptın be! Kilolardan kurtuldun, zıpkın gibi delikanlı oldun. Bu işe öylesine yoğunlaşmışsın ki organın deri altı ve kasık bağlantılarındaki yağları da eritmişsin. Üstelik eniyle boyunu da karıştırmış gibisin. Yani zayıfladıkça küçüldü sanıyorsun. Neyse, bunca gayret, irade ve başarı için seni kutluyorum. Peki ama kaç santimdi, kaça düştü? En önemli bilgiyi vermeyi unutmuşsun. Her şey hazır, sıra partnerin beğenisine kaldıysa, yanlış yoldasın demektir. Çünkü kadınların tercihleri başka başkadır. Çoğu boyuna değil, huyuna meraklıdır!!!

Bozulmuş mudur?
20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber olduk. İkimizin de üzerinde kıyafetler vardı. Kız arkadaşımdan 1 saat sonra kan geldi. Zar bozulmuş mudur?

CEVAP
Değerli okurum bozulmadı. Ama o bölgede ufak bir tahriş oldu. Belki de zedelendi. Hepsi bu kadar.

Kıyafetlerimiz vardı ama
Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. İkimiz de 19 yaşındayız. Üzerimizde pantolonlarımız vardı. Ben sevgilimin üzerine boşaldım. Sevgilim gebe kalmaktan korkuyor. Acaba böyle bir ihtimal var mı?

CEVAP
Değerli okurum, hiç yok, hiç yok.

Zar esnekse kan gelmez mi?
20 yaşındayım. Kız arkadaşım 19 yaşında. Evlenmeyi düşünüyoruz. İlişkiye girdik. Prezervatif kullandım ama gebe kalma şansı var mı? Sevgilimden kan gelmedi. Esnek olunca hiç kan gelmiyor mu?

CEVAP
Değerli okurum, hiç kan gelmez. Zaten esnekliğin anlamı bu. Öte yandan gebe kalma şansı çok zayıf. Yani bana göre gebe değil. Gelelim şaşkınlığıma; bu yaşta evlenilmez. Bu yaşta hayal kurulur, aşk yaşanır. Ama evlilik hayali kurup evlenirseniz aşkınız ayaklarınıza dolaşır.

Neden canı yanıyor?
Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Sevgilim orgazm olduktan sonra vajinasında ağrı ve yanma oluyor, neden?

CEVAP
Değerli okurum, galiba biraz tahriş var. Orgazmdan önce kız bunu heyecandan anlayamıyor. İlk aklıma gelen bu ama içeriden kasılma ağrıları da olabilir. Hem sen hem arkadaşın sakin, yumuşak bir yöntemi deneyin. Yarar görebilirsiniz.

Geneleve gitsem mi?
21 yaşındayım. Kızları görünce cinsel isteğim artıyor. Kız arkadaşım yok. Ne olur bana yardım edin. Geneleve gitmek istemiyorum. Ne dersiniz?

CEVAP
Değerli okurum, aynen devam. Ama astarı yüzünden pahalıya gelmesin. Hayatın kararmasın. Ama kızlarla sempatik ilişkilerini biraz geliştir. Keyif al, keyif ver. Mutlaka güven yarat. Doğal olarak yavaş yavaş bir ilişki kurma zamanın da geliyor. Ama bu genelevde değil.

İlgim azalmaya başladı
22 yaşındayım. 1 ay önce ilk cinsel deneyimimi yaşamak istedim, başarısız oldum. Yeniden deneyesim var ama başarısız olurum diye korkuyorum. Bir de kadınlara karşı ilgim azaldı. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP
Değerli okurum, ilk deneme yaptığın ortam iyi değildi ve sen çok heyecanlaydın. Sonuç böyle olur. Böyle olması da doğaldır. Yine denesen yine başarısız olacaksın. Sakın kendine olumsuzluk telkin etme. Uygun bir ortamda, uygun zaman diliminde sen de azgın boğaya döneceksin, kuşkun olmasın.

Kızın dudakları çok sarkık
22 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Vajinasının dudakları çok sarkıktı. Nedenini sorunca “Yapısı böyle” dedi. Dudakların bu kadar sarkık olması çok ilişkiye girdiğini göstermez mi?

CEVAP
Değerli okurum, vajinanın dudaklarıyla cinsel ilişkinin bağlantısı yok. Bu mantıkla gitseydik doğum yapan kadınların iç dudakları dışarda mı olacaktı? Küçük dudakların dışarıda olması bünyeden kaynaklanabilir. Doğal olanla yetinelim. Ama onu kullanmasını öğrenelim.

Eşim rahatsız olur mu?
27 yaşındayım ve 5 ay sonra evleneceğim. Cinselliğe aşırı düşkünüm. İlişkiye girmeden hazır oluyorum ama girer girmez boşalıyorum ve isteğim azalıyor. Acaba bu durum eşime bir rahatsızlık verir mi?

CEVAP
Değerli okurum, evlendiğinde her şeye alışacaksın. Olabilir, erken boşalman devam eder, evlilikten birkaç ay sonra buna çare ararız. Şimdilik keyfine bak, o yangın ilk günler öyle yanar. Zamanla yavaş yavaş söner. Çok alevli ya da küllenmiş ateş de işe yaramaz. Ama orta tempoyu tutturursan en az 50 yıl seni yarı yolda koymaz.

Boyu ne kadar olmalı?
28 yaşındayım. Penisin boyutu mutlu bir ilişki için ne kadar olmalı? Benimki 7 santim. Sizce bu yeterli mi?

CEVAP
Değerli okurum, herhalde penisinin sönük hali 7 santim. Penis boyu ile mutluluğun bağlantısının oranı yüzde 10’nu geçmez. Ruhsal, psikolojik, duygusal bağlantıyla mutluluğun oranı ise buna cinsellik dahil yüzde 90’dir. Penisinin sertleşmiş hali 7 santim ise, işlevini de sürdürüyorsa idare edebilirsin diyelim. Ama yine de üroloji ya da plastik cerrahi uzmanına danış.

Meni gelmedi
18 yaşındayım, 3 kez ilişkiye girdim. Ama ikisinde de meni gelmedi. Mastürbasyon yaparken sorun yok. Nedeni ne olabilir?

CEVAP
Değerli okurum,alışamadın. Şartlanma böyle. Bir de kafana takıyorsun sanıyorum. Kendi haline bırak. Tedavilik bir şey değil.

GÜNÜN SÖZÜ
Psikoloji rötüş edilebilir. Genler kazınmakla da çıkmaz. H.D.
Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp