Top
16/09/2022

İzmir'e bakılarak Türkiye analizi yapılır mı?

Tarkan’ın İzmir konseri bu ülkenin kalbi kırılmış, gelecekten endişeli, hayal ettikleri ülke katiyen böyle olmayan düzgün insanlarına hayal kurabileceklerini ve bu güzel ülkenin keyfini çıkararak, eğlenerek, coşkuyla yaşamanın mümkün olabileceğini tekrardan gösterdi.

İzmir’deki güzel kolektif ruh zaten belliydi. Orada olamayanlar ise evlerinde, ekranlardan, sevdikleri ve arkadaşlarıyla paylaştılar duygularını. Uzun süredir bize unutturulmaya çalışılan hayat sevgisini, kaliteli eğlenmenin güzelliğini bir süre yaşadık İzmir sayesinde.

Birkaç saatliğine de olsa hepimiz İzmirli olduk, hepimiz derken ısrarla ruhlarını baskı altında tutmaya çalışanlar, güzel olan keyifli olan her şeyi yasaklatmaya çalışanlar da var tabii ki.

Bunlar varlar ve hep olacaklar onlar ama hepimizin içinde doğuştan var olduğuna inandığım ruhumuzun Akdenizli yönünü serbest bırakıp güzelliklerin, keyfin, mutluluğun peşinden gitmek isteyenlerin sayısı da hiç az değil bu ülkede. İzmir konseri hiçbir şeyi göstermediyse, hayata daima gri bakanların unutturmaya çalıştıkları Türkiye’yi hatırlattı bizlere.

Bu böyle de, içim şu anda mutluluk ile dolu da olsa yaşanılanlarla ilgili birkaç uyarıyı bugün yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Bu uyarıları yapmak zorundaydım çünkü yaratılan umudun, coşkunun hayal kırıklığına dönüşmesi ihtimali beni hep korkutuyor bu ülkede.

Özellikle konser gecesi İzmir'de yaşananlara bakıp da bundan Türkiye'ye yönelik bir analiz çıkarmak isteyenler ürkütüyor beni. Benim gönlüm de aslında bunu yapmak istiyor, beynim keşke böyle olsaydı diyor bana. Konserden oldukça zaman geçtikten sonra bu yazıyı hepimiz üzerinde bir 'Gerçeklik' kontrolü oluştursun diye umarak yazıyorum.

Yazıyı Paylaş

Google +

Whatsapp